Zapraszamy na wyjątkowy koncert projektu REBEL BABEL. Na 23. MFF Etiuda&Anima wystąpią: L.U.C, Bisz oraz Orkiestra Reprezentacyjna AGH. Będzie głośno!
REBEL BABEL to seria koncertów, performensów i fleszmobów, które poprzez muzykę mają nieść pozytywne wibracje do społeczeństwa, unowocześniać tradycje a także docierać do sfer wykluczonych z uczestnictwa w kulturze. Artyści chcą udrażniać przepływ kultury europejskiej w duchu hip-hopu i funku docelowo miksując indywidualności brzmieniowe regionalnych orkiestr dętych z urokami werbalnymi różnych języków.
L.U.C., czyli Łukasz Rostkowski - kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Po 7 latach edukacji prawniczej dostał się na aplikację adwokacką. Niestety dzień ślubowania przypadł na termin, w którym był już umówiony ze Zgasem - przyjacielem beatboxerem. Preferując dresy i nie chcąc łamać danego słowa, nie podjął aplikacji. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji - sztuce.
Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagród kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki).
Nagrał łącznie 10 albumów, w tym 5 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. z Urszulą Dudziak, Zbigniewiem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Leszkiem Możdżerem, Marią Peszek. Na żywo supportował zaś m. in. Tricky’ego, The Prodigy, Skunk Anansie.
Bisz, czyli Jarosław Jaruszewski, urodził się w 1984 roku w Bydgoszczy. Jest raperem, producentem muzycznym i poetą. Obecny na scenie od 1999 roku. Prowadzi solową działalność artystyczną, a także współtworzy formację hip-hopową B.O.K, z którą nagrał trzy płyty, z czego ostatnia, „W stronę zmiany”, stała się pierwszym krążkiem Bisza dostępnym w szerokim obiegu. Wydał minialbumy: „Zimy” (2007), który przyniósł mu popularność w środowisku, następnie „Idąc na żywioł” (2009) oraz „Burzę i napór” (2010). W 2012 roku ukazał się debiutancki, solowy album Bisza „Wilk chodnikowy”, który stał się jedną z płyt roku w wielu podsumowaniach, sprzedał się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy, zyskując status złotej płyty. W październiku 2016 roku wyszedł kolejny studyjny album Bisza, „Wilczy humor”, przyjęty z dużym entuzjazmem przez krytyków. Bisz nagrywał gościnnie z takimi raperami, jak W.E.N.A., Miuosh, Kajman, Medium, Vienio, Cira i Buka. Współtworzył także duety wraz z producentami muzycznymi Kosą, Pekro i Radexem. Został wyróżniony tytułem Bydgoszczanina Roku 2012.
Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej istnieje od 2001 roku. Działa przy Fundacji Studentów i Absolwentów AGH „ACADEMICA“ pod patronatem Prorektora ds. Kształcenia. Na samym początku swej działalności liczyła zaledwie kilkanaście osób. Obecnie orkiestra liczy około 45 członków. W swych szeregach zrzesza studentów uczelni krakowskich, przy czym w największym stopniu z AGH. Zespół posiada szeroki repertuar muzyczny. Składają się na niego w przeważającej części utwory rozrywkowe i muzyka filmowa.
Orkiestra występowała również w towarzystwie zespołów muzycznych (np. Pogodno) oraz kabaretów (np. Dno). ORAGH wykonuje koncerty stałe w klubach muzycznych oraz uczestniczy w imprezach kulturalnych i naukowych Krakowa, uświetniając muzyką organizowane uroczystości (Noc Naukowców, Dni Nauki, Mediatory i inne).
Koncert pod patronatem Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej
26 listopada (sobota), 21.00
Kijów Centrum – Duża Sala
Informacje o biletach na koncerty znajdują się tutaj:
http://etiudaandanima.com/praktyczne/bilety/