ul. Morawskiego 5/220C
30-102 Kraków
Polska
+ 48 507 062 615
24 marca 2019

Polska Szkoła Animacji

Polish School of Animation - Projekt ten został zainicjowany z okazji Polskiej Prezydencji 2011 i od tamtej pory cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Przez siedem lat zaprezentowaliśmy go podczas festiwali animacji oraz filmów krótkometrażowych w 30 krajach m.in: Niemczech Chinach, Japonii, Bułgarii, Portugalii, Estonii, Brazylii, Meksyku, Finlandii, Bośni i Hercegowinie, USA, Korei, Szwecji i na Ukrainie.

Plakat IV Polskiej Szkoły Animacji

Projekt ma na celu popularyzację polskiej animacji na świecie, obrazując różne tendencje, rozwój i zmiany zachodzące w tej dziedzinie w trakcie ostatnich 60 lat. Składa się z czterech projekcji animacji: od klasyki (filmów Zbigniewa Rybczyńskiego, Jana Lenicy, Waleriana Borowczyka, Witolda Giersza, Jerzego Kuci) do najświeższych produkcji (Marty Pajek, Piotra Kabata, Pauliny Ziółkowskiej, Zbigniewa Czapli, Betiny Bożek), wystawy ilustrującej powstawanie animacji twórców najmłodszego pokolenia, warsztatów dla młodzieży oraz Q&A z twórcą i kuratorem projektu.

W 2018 roku polską animację zaprezentowaliśmy uczestnikom z krajów Rady Państw Morza Bałtyckiego: Vilborgu (Dania), Rygi (Łotwa), Turku (Finlandia), Voldy (Norwegia) i Stuttgartu (Niemcy).

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram