st. Morawskiego 5/220C
30-102 Krakow
Poland
+ 48 507 062 615

Making-of

Polish School of Animation – Projekt ten został zainicjowany z okazji Polskiej Prezydencji 2011 i od tamtej pory cieszy się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Przez siedem lat zaprezentowaliśmy go podczas festiwali animacji oraz filmów krótkometrażowych w 30 krajach m.in: Niemczech Chinach, Japonii, Bułgarii, Portugalii, Estonii, Brazylii, Meksyku, Finlandii, Bośni i Hercegowinie, USA, Korei, Szwecji i na Ukrainie.

Betina Bożek, ur. 1993 r., absolwentka animacji Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, aktywna na polu projektowania graficznego, malarstwa, fotografii, animacji artystycznej oraz rękodzieła. Laureatka konkursów międzynarodowych i festiwali filmowych.


O Jezu! | 2017

Natalia Krawczuk – absolwentka etnologii i antropologii kultury na Uniwersytecie Warszawskim i animacji w Łódzkiej Szkole Filmowej. Zrealizowała filmy Ping Pong, Kapitan, Płoty i nagradzany Pies Schroedingera.

Pies Schroedingera | 2016

Marta Pajek, ur. 1982 r. – absolwentka Pracowni Filmu Animowanego ASP w Krakowie, realizatorka filmów animowanych, zajmuje się również sztuką wideo i sztukami plastycznymi. Obok prof. J. Kuci uczyła się
również u estońskiego mistrza Priita Pärna. Należy do grona najbardziej obiecujących talentów młodego pokolenia polskiej animacji, co potwierdzają sukcesy na międzynarodowych festiwalach.

III | 2018

Karolina Specht, ur. 1991 r., absolwentka animacji na Wydziale Operatorskim i Produkcji Telewizyjnej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Reżyserka, animatorka i graphic designerka. Oprócz nagradzanego filmu Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek nakręciła także animacje: Nie trać głowy (2015), Wyjdę z siebie (2016), Kwadratura koła (2018).

Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek | 2013

Kwadratura koła | 2018

Paulina Ziółkowska, ur. 1988 r., studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz animację w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jej profesjonalny film O Matko! był nagradzany wieloma nagrodami na festiwalach w Polsce i za granicą.

O Matko! | 2017

Na zdrowie! | 2018

Mechanizmy rodziny

Facebook Etiuda&AnimaInstagram Etiuda&AnimaYouTube Etiuda&Anima
envelopephonemap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram