Sześć dni festiwalu to nie tylko projekcje filmowe, spotkania z twórcami i warsztaty branżowe. Etiuda&Anima zaprasza na wyjątkowe wydarzenia muzyczne, które znajdą się w tegorocznym programie.
Koncert zespołu SIBIGA
Kolektyw zawiązał się na początku 2014 roku. Grupę tworzy trio: Krzysztof Repeć (gitary, przestrzenie i szumy), Bartosz Odrzywołek (syntezatory, loopy, gitara, produkcja) oraz Tomasz Starzyk (teksty, gitara, wokal, syntezatory). Muzyka, którą tworzą, jest szczera, bardzo osobista. Electro popowe brzmienie wsparte jest także żywym instrumentarium w postaci gitar. Najbliższe plany to wydanie pełnego LP, zatutułowanego Leopold oraz premiera singla wraz z teledyskiem. Zrozumienie między członkami zespołu oraz podobne podejście do tworzenia muzyki sprawiają, że ich utwory przenoszą na chwilę w inne miejsce, pozwalają na chwilę refleksji oraz wzruszeń.
25 listopada (środa), godzina 22:30
Kino ROTUNDA, Mała sala
WSTĘP WOLNY
Niema Śnieżka i głośna Miss God
Będzie to wieczór kina niemego i muzyki granej na żywo. Jedna z najbardziej interesujących przedstawicielek młodej polskiej sceny muzycznej – Miss God – zagra do filmu Śnieżka (2012) w reż. Pablo Bergera.
Śnieżka
(Reż., scen.: Pablo Berger, zdj.: Kiko de la Rica, wyst.: Macarena García, Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Sofía Oria, Hiszpania/Francja/Belgia 2012, 104’)
Jest to baśń o Królewnie Śnieżce braci Grimm opowiedziana na nowo – w konwencji kina niemego. Akcja filmu Bergera rozgrywa się w latach 20. w Sewilli. Mała Carmen nigdy nie miała okazji poznać swojej przedwcześnie zmarłej, pięknej matki. Jej ojciec, niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony. Bezduszna macocha nienawidzi Carmen i pewnego dnia postanawia pozbyć się jej raz na zawsze. Jednak dziewczynce udaje się uciec. Spotyka wesołą kompanię karłów – „małych torreadorów”, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko „Śnieżka”. Wkrótce bohaterka próbuje swoich sił w korridach.
Miss God to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. Świadomie i po swojemu. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia - „artystka osobna, własna”. Finalistka pierwszego konkursu Skody i radiowej Trójki oraz konkursu „Zrób głośniej T-Mobile Music. Artystka wystąpiła podczas filmPolska Festival w Berlinie, stworzyła muzykę do międzynarodowego spektaklu tanecznego Le Flux, którego premiera odbyła się w Paryżu 2014, w lipcu 2015 zagrała dwa koncerty w Londynie, w tym jeden jako headlinerka Ambition Festival. W Polsce można ją było usłyszeć na Openerze, Festivalu Soundrive w Gdańsku czy Festiwalu Firmament w Katowicach. Miss God wystąpiła także w programie Offensywa Piotra Stelmacha, a jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych oraz gościnnie u innych artystów tj. Lukasyno, Południce. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych 2013 roku. Dotychczas wydała dwie EPki: Widzę cię (2013) i Woda (2014).
Pokaz filmu Śnieżka z muzyką Miss God na żywo
27 listopada (piątek), godz. 20.00
ROTUNDA
Galactic Meander * Expanded Cinema – Andrzej Jacek Bronikowski + muzyka Pawła Kaczmarczyka na żywo
Zapraszamy na muzyczny Interstellar. Galactic Meander * Expanded Cinema to multimedialny pokaz multiprojekcji autorskich filmów animowanych Andrzeja Jacka Bronikowskiego, zintegrowanych z aranżacją wielkoformatowych grafik zwojowych traktowanych jako ekrany. Warstwa dźwiękowa projektu jest realizowana improwizowaną na żywo muzyką Pawła Kaczmarczyka.
Prezentowany na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Etiuda&Anima w Krakowie projekt Galactic Meander * Expanded Cinema Andrzeja Jacka Bronikowskiego z improwizowaną muzyką Pawła Kaczmarczyka został specjalnie zaaranżowany dla przestrzeni sali kinowej i koncertowej Rotundy. Stanowi on kolejny etap ewolucji tego eksperymentalnego projektu związanego z doświadczaniem i percepcją animowanej grafiki archetypowych obrazów Kosmosu - jako szczególnego rodzaju kreacji praktyk audiowizualnych. To właśnie medium filmowe i sztuka animacji stanowią wyjątkowe i uprzywilejowane miejsce, by ta szersza i głębsza wizja Kosmosu mogła być w pełni wyrażona.
Paweł Kaczmarczyk (ur. 1984 w Krakowie) – muzyk jazzowy, jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, kompozytor, solista i sideman. Nazywany objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego; ceniony przede wszystkim za wirtuozerię, kreatywność i niezwykle dojrzałą technikę.
27 listopada (piątek), godz. 22.00
ROTUNDA